نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه http://www.mirzaei.me نظام مهندسی کرمانشاه جلسه هماهنگی سازمان و بنیاد مسکن در خصوص خدمات رسانی در زمینه ساخت و ساز مناطق زلزله زده با حضور دکتر جواهری و مهندس رمضانی، اعضای هیأت رئیسه شورای مرکزی در دفتر معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری > نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه
 |   |  چهارشنبه 26 دي 1397 04:02:30
امروز 1200 نفر
دیروز 870 نفر
ماه جاری 33639 نفر
کل 1051177 نفر
 

 در روز دوشنبه مورخ 97/2/3، نشست هماهنگی  سازمان نظام مهندسی ساختمان کرمانشاه و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، در خصوص خدمات رسانی در زمینه ساخت و ساز و نقشه های ساختمانی  مناطق زلزله زده در استانداری برگزار گردید.
در این نشست، مهندس سالاری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، دکتر جواهری دبیر اول شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان، مهندس رمضانی، عضو هیات رئیسه شورای مرکزی، مهندس محمد پناه ریاست سازمان کرمانشاه، مهندس کرانی، خزانه دار سازمان کرمانشاه، مهندس جودی، مسئول ستاد بازسازی بنیاد مسکن، مهندس عاطفی، مدیر بنیاد مسکن استان، مهندس الماسی، جانشین مدیریت مسکن راه و شهرسازی، مهندس مظهری مدیر نظام مهندسی راه و شهرسازی و تنی چند از مدیران سازمان حضور داشتند.
در ابتدای جلسه دکتر جواهری با رضایت از عملکرد سازمان استان گزارشی از بازدید یکروزه خود از دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان در سرپل ذهاب و چگونگی روند ساخت ارائه نمودند.
دبیر اول شورای مرکزی از خروج روزانه و مستمر نقشه های ساختمانی از نمایندگی  سازمان  در سرپل ذهاب خبر دادند و با بیان اینکه تعداد اندکی از ساختمان ها به اسکلت رسیده اند و مابقی در مرحله گود برداری و پی هستند‌، رضایت مالکین را از عملکرد ناظرین تا این مرحله مطرح نمودند.
در  ادامه مهندس جودی رییس ستاد بازسازی بنیاد مسکن عنوان کردند:  سال گذشته جلسات متعدد و ثمر بخشی داشتیم  اما با تعطیلات نوروز و وقفه پیش آمده روند کارها کندتر گردید و باید توجه داشته باشیم قیمت مصالح روبه افزایش است و برای مالکین در صورت عدم تسریع در صدور پروانه ساخت تهیه مصالح مشکلتر می شود. ایشان خواستار ایجاد سازو کاری برای حضور منظم  ناظرین در حین اجرای ساختمان ها شدند.
مهندس محمدپناه ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان  استان کرمانشاه آمار خروجی فعلی نقشه را روزانه ۳۰ الی ۴۰ عدد عنوان کردند و به پرداخت نشدن هزینه نقشه ها به مهندسین از سوی بنیاد مسکن اشاره نمودند.                  
  ایشان در ادامه توضیحاتی در خصوص  جلسات و کارگاه های مستمری که قرار است  برای ناظرین منطقه برگزار گردد ارائه نمودند و به  بنیاد مسکن  در خصوص در نظر گرفتن محلی برای  اسکان ناظرین طبق تفاهم نامه منعقده، یادآور شدند.
در ادامه نشست مهندس الماسی جانشین مدیریت مسکن راه و شهرسازی نگرانی خود را بابت تغییر نقشه ها پس از صدور پروانه و در حین ساخت از سوی مالکین ابراز نمودند و خواستار برقراری ساز و کاری مناسب در خصوص نقشه های مصوب گردیدند. وی پیشنهاداتی از قبیل استفاده بیشتر از سازه ها و تکنولوژی های نوین  و هماهنگی بیشتر دستگاه های خدمت رسان به مردم  را ارائه نمودند.
 در ادامه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با بیان اینکه در شرایط پیش آمده نیاز به هماهنگی بیشتر است،‌ به ایراداتی در ساخت و ساز روستاها اشاره نمودند و بیان کردند هر یک شب برای مردمی که زیر چادر و در شرایط اینچنینی بسر میبرند طاقت فرسا است و باید در امر ساخت تسریع صورت گیرد.
وی افزودند، مسئول بازسازی استانداری است و به هر ارگانی به نحو مقتضی همراهی نکند تذکرداده خواهد شد.
مهندس سالاری اذعان داشتند، شهرداری را موظف به صدور پروانه ساخت بلافاصله پس از ارائه نقشه از نظام نموده ایم و تا کنون عملکرد سازمان استان و شهرداری مطلوب به نظر می رسد.
ایشان در خصوص پرداخت نشدن هزینه های نقشه های طراحی شده سازمان از سوی بنیاد مسکن، از ریاست سازمان خواستار تحویل و ارائه سریعتر صورت وضعیت ها به بنیاد مسکن شدند  و از بنیاد نیز در خصوص پرداخت مبالغ مربوطه در کمترین زمان ممکن تذکر دادند.
مهندس سالاری افزودند:  برای نظارت سازمان می تواند تعدادی ناظر عالیه استخدام کند که بر حسن انجام خدمات مهندسی در مناطق زلزله زده نظارت نمایند و بنیاد نیز در خصوص پرداخت حقوق و مزایای آنان همکاری لازم را انجام دهند. همچنین بر لزوم اولویت بکار گیری مهندسان بومی در امر اجرا تاکید نمودند. و  خواستار آموزش مهندسین توسط دست اندر کاران و سازمان های مربوطه گردیدند.
در پایان مهندس رمضانی عضو هیات مدیره شورای مرکزی سازمان به مورد مشابه در مناطق زلزله زده خراسان شمالی و نحوه برخورد در آن زمان اشاره نمودند و اقدامات  سازمان کرمانشاه را قابل تقدیر دانسته و خواستار بیان آن از سوی مسئولین استان گردیدند

منتشر شده در بخش: اخبار عمومی
عملیات: ایمیل | لینک ثابت |
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه می باشد. طراحی و پیاده سازی : واحد آی تی سازمان
Content
پرتال نظام مهندسی