نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه http://www.mirzaei.me نظام مهندسی کرمانشاه جلسه هم اندیشی با نمایندگان دفتر فنی استانداری، اداراه راه و شهرسازی، سازمان فنی و حرفه ای و اداره کار رفاه و امور اجتماعی > نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه
 |   |  يکشنبه 31 شهريور 1398 05:48:15
امروز 1200 نفر
دیروز 870 نفر
ماه جاری 33639 نفر
کل 1051177 نفر
 

 

 

جلسه هم اندیشی با نمایندگان دفتر فنی استانداری، اداراه راه و شهرسازی، سازمان فنی و حرفه ای و اداره کار رفاه و امور اجتماعی در خصوص نحوه اجرایی کردن بکارگیری نیروها و کارگران ماهر ساختمانی، در سالن جلسات سازمان برگزار گردید.

در ابتدا دکتر شرفی ضمن خوش آمد گویی و پس از قرائت مصوبه کمیته چهار جانبه در خصوص تعامل متولیان ساخت و ساز ، بر لزوم آموزش استادکاران در قسمت های مختلف ساختمان و بروز رسانی بانک اطلاعات کارگران و استادکاران حرفه ای و آموزش دیده، تأکید نمودند.
ایشان تصریح کرد: هیچ سازمانی نمی تواند به تنهایی به نتیجه مطلوب در این زمینه دست یابد و این مستلزم همکاری و انعقاد تفاهم نامه بین سازمان های متولی و با در نظر گرفتن سازو کارهای قانونی و اسناد بالا دستی است.
وی با تأکید بر لزوم فرهنگ سازی در خصوص استفاده از کارگران دارای گواهینامه مهارت در پروژه های ساختمانی و در نتیجه بالا بردن کیفیت ساخت و ساز، هدر نرفتن مصالح و بالا رفتن طول عمر ساختمان ها، گفت: هدف ما ایجاد فرآیند مسئولیت پذیری و آموزش استادکاران و آشنایی با پتانسیل ها و ضعف ها است نه حذف کارگران فاقد گواهی مهارت.
ریاست سازمان در پایان سخنان خود خواستار تجمیع نظرات و خروجی مطلوب در غالب یک پکیج برای بهره برداری مهندسین و سازندگان شدند.

 مهندس عمران پور معاون آموزش سازمان فنی و حرفه ای استان در خصوص نحوه تهیه بانک اطلاعاتی و بروز رسانی آن توضیحاتی را ارائه نمودند. وی گفت:  اطلاعات شخصی همه کارگران بروز است زیرا گواهینامه مهارت باید هر سه سال یکبار تمدید گردد که برای تمدید، گزارش و تأیید بازرسان تأمین اجتماعی و  اداره کار الزامی است. همچنین در حال حاضر بیست هزار گواهی مهارت فنی در حوزه ساختمان صادر گردیده که با اطلاعات بروز افراد و به تفکیک رشته، در بانک اطلاعاتی موجود است.
 ایشان در ادامه تمایل سازمان فنی و حرفه ای را برای همکاری با سازمان نظام مهندسی ساختمان در جهت استفاده از نیروی دارای تخصص در امر آموزش ابراز نمود.

بدست آوردن اطلاعات کارگران و استادکاران واقعی، تخصیص اعتبارات لازم در زمینه آموزش، گزارش حضور یا عدم حضور کارگران دارای مهارت در پروژه های ساختمانی توسط مهندس ناظر در گزارشات مرحله ای، آموزش در محل پروژه برای استادکاران، استفاده از مجریان ذیصلاح برای تمامی پروژه ها، ایجاد سامانه ای جهت سهولت دسترسی  به کارگران ساختمانی برای سازندگان و الزام دستگاه های دولتی و خصوصی به بهره گیری از کارگران ماهر از دیگر مسائلی بود که  حاضرین در این جلسه به آن پرداختند.

منتشر شده در بخش: اخبار عمومی
عملیات: ایمیل | لینک ثابت |
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه می باشد. طراحی و پیاده سازی : واحد آی تی سازمان
Content
پرتال نظام مهندسی