نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه http://www.mirzaei.me نظام مهندسی کرمانشاه جلسه هم اندیشی با مدیران شرکت های ژئوتکنیک > نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه
 |   |  جمعه 31 خرداد 1398 03:50:54
امروز 1200 نفر
دیروز 870 نفر
ماه جاری 33639 نفر
کل 1051177 نفر
 

 

💠جلسه هم اندیشی با مدیران شرکت های ژئوتکنیک در محل سازمان تشکیل شد.

🔸ریاست سازمان با اشاره به الزام انجام آزمایش های  ژئوتکنیک برای ساختمان های خاص و ایجاد ظرفیت جدید خدمات رسانی، هدف سازمان را بهره بردن تمامی ساختمان ها از آزمایشات ژئوتکنیک و وظیفه سازمان را نظارت بر حسن انجام خدمات و کنترل کیفیت آن و آموزش دانست.

ایشان با توجه به نوپا بودن خدمات ژئوتکنیک در استان، در خصوص ایجاد ساز و کاری مطلوب و در نظر گرفتن تجارب مثبت و منفی، با هم فکری و هم اندیشی مدیران شرکت های ژئوتکنیک و ایجاد روحیه مسئولیت پذیری، ابراز امیدواری نمود و با توجه به حساسیت موضوع خواستار ورود افراد دارای تخصص به این حوزه مهم و در نظر گرفتن استانداردها، گردید.

وی با بیان اینکه گزارشات آزمایشات ژئوتکنیک بسیار حائز اهمیت و قابل استناد است، بر کیفی بودن گزارشات تأکید کرد.

دکتر شرفی در پایان سخنان خود از  ایجاد کمیسیون ژئوتکنیک در سازمان خبر داد و برگزاری جلسات هدفمند مدیران شرکت ها و اعضاء کمیسیون را از برنامه های آتی سازمان اعلام کرد.

🔸دکتر کارگر عضو هیات مدیره سازمان نیز با اشاره به آسیب های زلزله سال گذشته، از آزمایشات ژئوتکنیک به عنوان حساس ترین بخش در عملیات ساختمانی نام برد. و اهمیت کنترل کیفی آزمایشات انجام شده و فرمت گزارش نویسی را خاطر نشان کرد.

🔗ارجاع کار از سوی سازمان، داشتن چک لیست گزارشات فنی، ایجاد بانک اطلاعاتی، یکسان سازی قراردادها و دفترچه ها، مشخص شدن تعداد و نوع آزمایش ها و عمق حفاری برای هر پروژه، مراجعه مالکین پس از ساخت، فرهنگ سازی و آموزش برای طراحان و کارفرمایان، جلوگیری از انجام کارهای سوری و به رسمیت شناختن ناظرین شرکت های ژئوتکنیک از دیگر مسائل مطرح شده از سوی نمایندگان شرکت های آزمایشگاه  ژئوتکنیک بود.

 

منتشر شده در بخش: اخبار عمومی
عملیات: ایمیل | لینک ثابت |
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه می باشد. طراحی و پیاده سازی : واحد آی تی سازمان
Content
پرتال نظام مهندسی