نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه
نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه

معرفی سازمان

سازمان نظام مهندسي ساختمان استان کرمانشاه در سال 1369 تاسيس و با تعداد 15000 عضو در 7 رشته و 56 پرسنل در حال خدمات رساني مي باشد.

در طي چند سال گذشته دفاتر نمايندگي سازمان در12 شهرستان پاوه، سنقر،جوانرود،روانسر، سرپل ذهاب ،هرسين، کنگاور، صحنه،اسلام آباد،گيلانغرب، کرند،قصرشيرين تاسيس شده است.

مهمترين فعاليت سازمان در 7 رشته معماري، شهرسازي، عمران، تاسيسات مکانيکي، تاسيسات برقي، نقشه برداري و ترافيک با هدف تقويت و توسعه فرهنگ و ارزشهاي اسلامي در معماري و شهرسازي، بالا بردن کيفيت خدمات مهندسي و نظارت بر حسن اجراي خدمات، وضع مقررات ملي ساختمان به منظور اطمينان از ايمني، بهداشت، بهره دهي مناسب،آسايش و صرفه اقتصادي و اجرا و کنترل آن در جهت حمايت از مردم به عنوان بهره برداران ساختمانها و فضاي شهري و ابنيه، حفظ و افزايش بهره وري منابع انرژي و سرمايه هاي ملي، جلب مشارکت حرفه اي مهندسان، صاحبان حرفه ها و صنوف ساختمان در تهيه و اجراي طرحهاي توسعه و آباداني کشور تشکيل شده است.

گروههاي تخصصي
گروه هاي تخصصي کميسيونها، کميته ها و گروه هاي کاري متعدد در هر 7 رشته تشکيل و درحال فعاليت مي باشند که کميته رفاهي - ورزشي و مجريان ذي صلاح از جمله اين گروه هاست. در اين راستا واحدهاي کنترل نظارت مضاعف و مجريان ذي صلاح که از بازوان توانمند سازمان محسوب مي شوند با حضور مستقيم اعضاء راه اندازي شده و با نظارت هيات مديره محترم مشغول فعاليت مي باشد.
همچنين کليه حوزه هاي مسکوني، تجاري، توليدي، دامداري، صنعتي و ... در کليه مناطق استان اعم از شهرها ، شهرکها ، بخشداريها و ... تحت پوشش سازمان مي باشند.
ارکان سازمان نظام مهندسي ساختمان استان کرمانشاه عبارتند از:
مجمع عمومي
هيات مديره
شوراي انتظامي استان
بازرسان

سازمان در راستاي گسترش اطلاعات اعضاء و حفظ و ارتقاء و انسجام آنها هر ساله چندين مراسم، سمينار، گردهمايي، همايش و ... را براي اعضاء برگزار مي نمايد.فصلنامه، خبرنامه و سررسيدها نيز سالانه ميان اعضاء توزيع مي شود تا بدين وسيله اطلاعات و اخبار گوناگون و همچنين فعاليتهاي سازمان به نحو مطلوب به اعضاء برسد.

لازم به ذکر است تعداد اعضاي سازمان استان تا انتهاي آذر ماه سال 92 درتمامي رشته ها 9014 نفر مي باشد، همچنين در دفاتر 507 دفتر به صورت دفاتر حقيقي و حقوقي و مجريان ذيصلاح مشغول فعاليت مي باشند.

اميد است در سايه توجهات حق تعالي و حمايتهاي دولتمردان و تلاش اعضاء، سازمان نظام مهندسي ساختمان استان کرمانشاه در پيشبرد اهداف و خدمات رساني به مردم استان موفق باشد.