نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه
نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه

رو نمایی از سامانه گزارش مهندسین ناظر(سامانه سانا)

طی جلسه ای در روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۲/۷/۰۴ و با حضور شهردار محترم کرمانشاه،ریاست، اعضا هیئت مدیره و مسئول فناوری اطلاعات سازمان نظام مهندسی و همچنین معاونت شهرسازی و معاونت برنامه ریزی شهرداری و مدیرکل Ict و جمعی از مدیران کل استان از سامانه الکترونیک فرم ها و گزارش های مرحله ای مهندسین ناظر ساختمانی رونمایی شد.

 

در این جلسه ابتدا دکتر مسعودی ضمن بیان همکاری مناسب سازمان و مثبت بودن جلساتی که منجر به نتیجه رسیدن سامانه الکترونیکی ناظران گردیده تخصصی تر شدن فرم های ناظرین و تفکیک فرم های گزارشات هر رشته را از اقدامات پیش رو خواندند. جناب آقای دکتر حسن بیگی ریاست محترم سازمان اجرایی شدن این موضوع را از خواسته ها و مطالبات دیرینه مهندسین عنوان نمودند که در این دوره هیات رئیسه و با همکاری شهرداری محترم رنگ اجرایی به خود گرفته است.

سر کار خانم دکتر خامین عضو هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی، از سامانه سانا به عنوان دستاوردی دیگر از تعاملات و همراهی های شهرداری با سازمان نظام مهندسی در دوره نهم هیات مدیره نام بردند و اشاره نمودند، امید است این بستر منجر به افزایش ارائه گزارش های به موقع مهندسین ناظر گردد و در پی آن تصمیمات آنی سازمان و شهرداری، مثمر ثمر واقع شود.

آقای مهندس میرزایی مسئول فناوری اطلاعات سازمان نیز در اظهاراتی عنوان نمودند که کار بسیار بزرگی در خصوص الکترونیکی شدن امورات در سازمان انجام پذیرفته است و روند الکترونیکی کردن امورات سازمان از حدود یکسال و نیم پیش آغاز گردیده و با تلاش و پشتکار زیاد با سرعت مطلوبی به این نقطه رسیده است. ایشان الکترونیکی شدن نقشه ها و همکاری مناسب شهرداری در این زمینه را نقطه شروع این تعاملات الکترونیکی با شهرداری عنوان نمودند و با اشاره به اینکه سامانه گزارشات ناظرین پایان این تعاملات نخواهد بود و با توجه به فراهم بودن زیرساخت های لازم اضافه شدن سایر تعاملات ازجمله دستور نقشه های الکترونیکی را از اقدامات بعدی در زمینه الکترونیکی کردن خدمات فی مابین شهرداری و سازمان عنوان نمودند.

نادر نوروزی شهردار کرمانشاه در این جلسه، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در شهر کرمانشاه دنبال می شود جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز است. شهردار کرمانشاه تصریح کرد: با سامانه ای که طراحی و امروز راه اندازی شد گزارش مهندسین ناظر به صورت مستقیم توسط این سامانه در اختیار مسئولین فنی شهرداری قرار می گیرند. این مقام مسئول تشریح کرد: این سامانه موجب افزایش نظارت بر این موضوع و شفافیت، همچنین افزایش سرعت و سهولت کار است و گام موثری در راستای جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در شهر کرمانشاه برداشته شده است. وی تأکید کرد: این کار بخشی از هوشمندسازی شهرداری و شهر کرمانشاه است و در تلاشیم تمام امور شهرداری از طریق سامانه ها و فضای دیجیتال انجام شود که سهولت و سرعت در کار را در پی دارد.

 


نویسنده : روابط عمومی

نظرات 2


  • یعقوب خزلی

    باسلام و احترام و ضمن تشکر، لطفا یوزرنیم و پسوورد رو اعلام بفرمائید.

  • علی حمیدی تبار

    این اقدام مشترک شهرداری و نظام مهندسی بسیار مناسب بوده و در تمامی جوانب مناسب می باشد. ممنون از بانیان ایر امر خیر