نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه
نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه

رئیس سازمان در دیدار با مسئولین شهرستان اسلام آبادغرب : آماده همکاری با ارگانهای ذیربط جهت جلوگیری از تخلفات ساخت و ساز هستیم

مهندس زارعی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۱۷ برای بازدید از دفتر نمایندگی و جلسه با مسئولان شهرستان اسلام آبادغرب حضور یافت.
ابتدا و در دفتر نمایندگی اسلام آباد غرب و‌ در حضور برخی اعضای سازمان در شهرستان مذکور ، مراسم معارفه آقای مهندس فرهاد احمدیان بعنوان مسئول دفتر نمایندگی اسلام آباد غرب برگزار شد.سپس اعضاء به بیان مسائل و معضلات در شهرستان اسلام آباد غرب از قبیل گزارشات ناظرین و طولانی بودن فرآیند کنترل شهرسازی در شهرداری اسلام آباد پرداختند.
در ادامه و در محل فرمانداری شهرستان اسلام آبادغرب و با حضور نمایندگان ارگانهای بنیادمسکن انقلاب اسلامی ، راه و شهرسازی ، شهرداری و شورای شهر و معاونت عمرانی فرمانداری اسلام آبادغرب و رئیس سازمان مهندس زارعی ، عضو هیات مدیره خانم دکتر طاهری سرمد و برخی اعضای سازمان به بررسی مسائل و مشکلات ساخت و ساز پرداخته شد.
در این جلسه مهندس زارعی ضمن اشاره به اینکه باید فرآیند درخواست مالک تا خروج نقشه از سامانه سینا را به حداقل برسانیم نسبت به تسریع در کنترل و تایید نقشه شهرسازی در شهرداری اسلام آباد غرب تاکید کردند.
مهندس زارعی با بیان اینکه در ساخت و ساز علاوه بر انتفاع سازنده باید منافع ساکنین نیز در نظر گرفته شود اضافه کرد :  موضوعات ساخت و ساز که با جان و مال مردم در ارتباط است نباید  ساده در نظر گرفته شود و باید یا تخلفات ساختمانی برخورد لازم انجام شود.
رئیس سازمان گفت : برای جلوگیری و پیشگیری از تخلفات ساختمانی نیاز به همکاری و مشارکت ارگانهای ذیربط مانند شهرداری ، دادگستری و فرمانداری داریم و سازمان نظام مهندسی ساختمان آمادگی کامل خود را در این زمینه و برای همکاری اعلام می دارد.
مهندس علیخواه معاونت عمرانی فرمانداری اسلام آباد غرب ضمن خیرمقدم به اعضای سازمان و مدعوین گفت : در بحث ساخت و ساز ابتدا تخلف صورت می گیرد و سپس کار به ماده ۱۰۰ ارجاع می شود که این یک فرآیند نادرست است.
وی افزود : ما باید در همان مراحل ابتدایی از ساخت و ساز غیرمجاز پیشگیری و حلوگیری کنیم.
مهندس علیخواه در پایان گفت انتظار ما این است که در بحث تخلفات ساختمانی ، شهرداری جدی تر برخورد کند و در این موضوع حمایت همه جانبه فرمانداری را نیز همراه دارد.
در ادامه اعضای سازمان به بیان مسائل و معضلات و پرسش و پاسخ با مسئولان حاضر در جلسه پرداختند‌.
پس از جلسه در محل فرمانداری ، رئیس سازمان در محل احداث مسکن ملی ۱۲۰ واحدی بدره ای حضور پیدا کرد و از نزدیک روند پیشرفت پروژه مذکور را بازدید نمود.نویسنده : روابط عمومی

نظرات 0